کمیسیونر فرهنگ، جوانان و ورزش اتحادیه اروپا در دیدار با دکتر گودرزی تاکید کرد؛

کمیسیونر فرهنگ، جوانان و ورزش اتحادیه اروپا با تاکید بر همکاری های مشترک و تبادل تجربیات در دو بخش جوان و ورزش، گفت: اگر بتوانیم فاصله جوانان کشور های جهان را کمتر کنیم در آینده جوامعی خواهیم داشت که باصلح و آرامش در کنار هم زندگی می کنند.

به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، تیبورنا وراسیکس کمیسیونر فرهنگ جوانان و ورزش اتحادیه اروپا د ر دیدار با محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان بااشاره به این که این نخستین سفرش به جمهوری اسلامی ایران است گفت: بسیار خوشحالم در این سفر هیئت همراه خانم موگرینی رییس دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا هستم و عضویت در این هیئت به نوعی افتخار در کارنامه کاری و سیاسی من محسوب می شود.

وی در ادامه سخنانش با تاکید بر گسترش همکاری های مشترک میان طرفین اظهار داشت: برای تحقق این امر باید به دنبال تقویت روابط فرهنگی میان کشورها باشیم و جوانان می توانند در این زمینه نقش مهمی ایفا کنند.

کمیسیونر فرهنگ، جوانان و ورزش اتحادیه اروپا افزود: در همکاری های مشترک همواره باید آینده نگر و هدفمان برنامه ریزی برای آینده باشد.

او با تاکید بر این موضوع که این دیدار ها می تواند، نقش به سزایی در افزایش همکاری های مشترک داشته باشد، توضیح داد: بخش مهمی از مسئله ما جوانان هستند که در آینده می توانند نقش مهمی در تداوم این همکاری ها ایفا کنند چون آنها آینده سازان فردا ها هستند.

ناوراسیکس گفت: اگر بتوانیم فاصله جوانان کشورهای مختلف را کمتر کنیم، در آینده، جوامعی خواهیم داشت که با صلح و آرامش در کنار هم می توانند ، زندگی کنند.

کمیسیونر فرهنگ، جوانان و ورزش اتحادیه اروپا با اشاره به وضعیت بیکاری جوانان در اتحادیه اروپا این موضوع را بسیار نگران کننده در این قاره توصیف کرد.

وی افزود: با این که اخیرا میزان بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کاهش یافته است اما اساسا در این زمینه با مشکلات بسیاری مواجه هستیم و نمی دانیم چگونه این مشکلات را از میان برداریم.

کمیسیونر فرهنگ، جوانان و ورزش اتحادیه اروپا بیان داشت: باید مدارس و دانشگاه های آنگونه برنامه ریزی شوند که نیاز جوانان را برای آینده برطرف کنند.

تیبور ناوراسیکس با اشاره به برنامه های دکتر گودرزی در دو حوزه ورزش و جوانان ، گفت: شما تجارب ارزشمندی برای حفظ جوان ها و جلوگیری از به حاشیه کشاندن آن ها دارید که می توانیم در مورد آن ها در آینده تبادل نظر کنیم.

وی با بیان این که اتحادیه اروپا با ایران روابط خوبی در زمینه ی تبادل دانشجو دارد، افزود: جوانان ایرانی از بهترین دانشجویان و علاقمندان به تحصیل و یادگیری هستند که به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر می کنند.

کمیسیونر فرهنگ، جوانان و ورزش اتحادیه اروپا در ادامه سخنانش توضیحاتی در خصوص اهمیت توسعه ورزش و ترغیب جوانان برای پرداختن به این موضوع ارائه کرد و گفت: تربیت بدنی و ورزش تنها تفریح نیست بلکه ورزش زمینه ساز یک زندگی سالم است و می تواند عاملی بر ای جذب جوانان و آماده سازی شان برای حضور در اجتماع باشد.

او در ادامه به پتانسیل ایران واتحادیه اروپا برای همکاری های مشترک در حوزه ورزش پرداخت و اعلام آمادگی کرد که در این خصوص نشست های مشترکی میان مسوولان ورزارت ورزش و جوانان و مسوولان اتحادیه اروپا برگزار شود.

ناوراسیکس به تجربیات بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران در زمینه حمایت از آوارگان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: کشور شما میزبان بسیاری از آوارگان است و توانسته این مسئله را به خوبی سازماندهی کند که ما می توانیم از تجربیات شما در این باره استفاده کنیم.

وی به همکاری های مشترک در مبارزه با فساد در ورزش و ایجاد فضای پاک ورزشی اشاره کرد و اظهار داشت: در گذشته تقریباً کشف فسادهای مالی در رشته هایی مثل فوتبال یک امر ناممکن بود اما امروزه نیز همکاری های ناشایستی مانند دوپینگ و تعیین نتیجه مسابقات پیش ازبرگزاری آن معمول شده است.

این مقام مسوول در اتحادیه اروپا ادامه داد : ظرفیت سازی برای مبارزه با فساد در ورزش می تواند یکی دیگر از زمینه های تعامل میان ایران و اتحادیه اروپا باشد به همین دلیل من صمیمانه چشم انتظار همکاری با ایران برای مقابله با این فعالیت ها هستم.

کمیسیونر فرهنگ، جوانان و ورزش اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد: من اطمینان دارم همکاری و مذاکرات با ایران در آینده با جزییات بیشتری همراه خواهد بود که این همکاری ها نتایج بسیاری خوبی برای طرفین در برخواهد داشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*