سردار سلیمانی: مداح باید انقلابی باشد

سرویس خبر- منطق نیوز :

بmantegh-14-esfand-95-2ه گزارش روابط عمومی مجمع مداحان استان کرمان عصر امروز شنبه ۱۴ اسفندماه مداحان کرمانی شعرای آیینی  و جمعی از مسوولین هیات های مذهبی کرمان با سردارحاج  قاسم سلیمانی دیدار کردند.

بر اساس این گزارش، سردار سلیمانی در این دیدار گفت: یکی از بهترین مراکز تبلیغی شیعه و اسلام، مجموعه مداحان است و مداحی، بنیان تراوش احساسات شیعه است

وی افزود: شاید از همه کارهایی که در اسلام اعم از تفسیر، منبر و … انجام می‌شود، یکی از مردمی‌ترین، وسیع‌ترین و فراگیرترین کانون‌ها، حضور هیات های مذهبی و مداحان وذاکران اهلبیت در جامعه است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه الحمدلله می بینیم هر روز بیش از گذشته این مجموعه ی ارزشمند، وسیع‌تر و صداهای با معنویت‌تر و منطبق با موضوع بیشتر می‌شود، تصریح کرد: هیئتی‌های پیشکسوت می دانند قبل از انقلاب زمان غربت شیعه بود و هم اکنون از سه چهار هیئت انگشت شمارآن دوره در همین کرمان به صدها هیئت مذهبی رسیدیم  که این اتفاق ارزنده و مبارک از برکات انقلاب اسلامیست.

فرمانده سپاه قدس  گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که باید برای تربیت ۱۵ میلیون حافظ قرآن هدفگذاری شود، امروز باید تربیت جامعه مداحی نیز در این سطح صورت بگیرد که افتخار بزرگی برای تشیع در دنیا ایجاد می‌کند و این علم بلند، اتهامات ناجوانمردانه‌ای که سال ها به دلیل عدم حکومت شیعه به شیعه زده شده است را پاسخ خواهد داد.

وی با اشاره به  موضوع خانواده به عنوان مقدس ترین و مهمترین نهاد اجتماعی در جامعه اسلامی افزود: وقتی یک جوان و نوجوان به مداحی روی می آورد، علاوه بر جامعه، ابتدا خانواده خود را متحول و منقلب می‌کند  و این یک اتفاق، بسیار ارزشمند است.

سردار سلیمانی گفت: مداحی باید بر بستر روایت و در مسیر توسعه انقلاب باشد. اگر مداحی تعلق به انقلاب نداشته باشد، قسم می‌خورم که این مداحی قابل قبول نیست. لذا انقلابی‌گری همان حسینی‌گری و فاطمه‌گریست و قاعدتا مدافع انقلاب، مدافع امام حسین(ع) است.

در این مراسم جمعی از مداحان اهلبیت و شاعران آیینی کرمان در حضور سردار سلیمانی به مداحی و اجرای برنامه پرداختند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*